Porozmawiajmy o kulturze

Opublikowano

04 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, odbyła się debata oksfordzka. Uczniowie postawili tezę: „Oferta Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej jest wystarczająca”.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Lubuska Akademia Debat Szkolnych”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze z programu Obywatele dla Demokracji.

Opiekunem spotkania była pani Irena Kniaziuk. Nad poprawnym przebiegiem debaty czuwał Konrad Mazur. Uczniowie szkoły zaprezentowali odmienne stanowiska dotyczące funkcjonowania i oferty kulturalnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Drużynę opozycji reprezentowały: Monika Rygielska, Julia Zygan, Joanna Herczakowska, Urszula Łukacz. Po stronie propozycji zasiadły: Izabela Danilewicz, Aleksandra Drozdek, Patrycja Chomka, Justyna Magiera.

Interesującej dyskusji przysłuchiwało się jury w składzie: Starosta Powiatu Żagańskiego Henryk Janowicz, Członek Zarządu Powiatu Żagańskiego Maciej Boryna, Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Dyrektor ZSP w Iłowej Violetta Szary oraz Pani Anna Michalczuk, pedagog w ZSP w Iłowej oraz doradca Burmistrza Iłowej ds. społecznych i edukacji. Jednym z zaproszonych gości była dyrektor GCKiS w Iłowej Maria Żarska. W głosowaniu publiczności zwyciężył zespół opozycji. Jury opowiedziało się po stronie propozycji. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

Liczba odwiedzin

Dziś8
Wczoraj13
Tydzień35
Miesiąc113
Ogółem210830

Użytkownicy online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678390

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Porozmawiajmy o kulturze. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates