"Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III w gminie Iłowa"

Opublikowano

„Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”

 

W Szkole Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej oraz w Szkole Podstawowej w Szczepanowie od lutego 2012 r. prowadzone są zajęcia dla uczniów klas I-III w ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w gminie Iłowa”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszeniu różnic w jakości usług edukacyjnych.

 

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia poprzez realizację zajęć wyrównujących i rozwijających umiejętności uczniów. Podczas zajęć wykorzystywane są aktywizujące metody z położeniem nacisku na zindywidualizowany proces nauczania zgodnie z potrzebami i możliwościami rozwojowymi uczniów. W trakcie zajęć uczniowie uczą się poprzez działanie, obserwację, zabawę i eksperymentowanie. W ramach realizacji zadania zostały zakupione materiały dydaktyczne zgodne z potrzebami uczniów i uczennic.

 

W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:

 

W Szkole Podstawowej w Iłowej:
1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji - (liczba uczniów - 30, grupy - 4).
2. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - (liczba uczniów - 20, grupy - 3).
3. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - (liczba uczniów - 12, grupy - 3).
4. Zajęcia socjoterapetyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej - (liczba uczniów - 15, grupy - 2).
5. Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych - (liczba uczniów - 10, grupy -2).

 

W Szkole Podstawowej w Szczepanowie:
1. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji (liczba uczniów - 10, grupy - 2).
2. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - (liczba uczniów - 10, grupy - 2).
3. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy- (liczba uczniów - 8, grupy - 3).

 

Projekt realizowany będzie do czerwca 2013 r.

 

Elżbieta Koseła
Koordynator Projektu

Liczba odwiedzin

Dziś3
Wczoraj9
Tydzień52
Miesiąc78
Ogółem210795

Użytkownicy online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
676823

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III w gminie Iłowa". Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates