Bezpłatne seminarium CSR dla MŚP

Opublikowano

 Lubuskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów działające przy Urzędzie Marszałkowskim zaprasza przedsiębiorców z małych i średnich przedsiębiorstw do uczestnictwa w bezpłatnych 3-dniowych spotkaniach informacyjnych poświęconych praktycznym aspektom społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Spotkania będą realizowane na zleceniePARP w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Spotkania informacyjne mają na celu przygotowanie przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa do realizacji celów strategicznych firmy w powiązaniu z koncepcją odpowiedzialnego biznesu, tj. z uwzględnieniem interesów społecznych, aspektów środowiskowych, relacji z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami.

Projekt ma również na celu promocję przedsiębiorców społecznie odpowiedzialnych w działaniach samorządów skierowanych na rozwój przedsiębiorczości i inwestycji oraz ma zachęcać do wdrażania idei CSR przez realizację pilotażowych projektów przez MŚP.

Terminy spotkań informacyjnych

16 maja 2012 r. (środa), w godz. 9:00-16:15: Tematyka spotkania: międzynarodowe standardy i zasady CSR; kluczowe obszary CSR (relacje z pracownikami, środowisko, zaangażowanie społeczne)
23 maja 2012 r. (środa), w godz. 9:00-16:15: Tematyka spotkania: uwzględnienie kryteriów społecznych i ekologicznych w eksporcie towarów i usług; proces tworzenia i wdrażania strategii CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach; korzyści i zagrożenia związane z wdrożeniem CSR, instrumenty wdrażania CSR w MŚP.
1 czerwca 2012 r. (piątek), w godz. 9:00-16:15: Tematyka spotkania: narzędzia do prowadzenia systematycznych porównań (benchmarking); monitorowanie i komunikowanie efektów CSR; CSR w Polsce - przykłady dobrych praktyk; źródła finansowania projektów CSR; źródła informacji o CSR.

Miejsce spotkań informacyjnych: siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, Zielona Góra, Sala Kolumnowa.

Zgłaszanie uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych:

• na formularzu zgłoszeniowym ON-LINE ze strony: http://register.pap.yum.pl/
• udział w spotkaniach informacyjnych jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).

Szczegółowe informacje na temat udziału w projekcie dostępne są pod adresem: http://csr.parp.gov.pl/ i http://lubuskie.coie.gov.pl

Daniel Chalecki
Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów
Wydział Przedsiębiorczości
Departament Gospodarki i Infrastruktury
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Liczba odwiedzin

Dziś3
Wczoraj9
Tydzień52
Miesiąc78
Ogółem210795

Użytkownicy online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
676849

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Bezpłatne seminarium CSR dla MŚP. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates