Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej

Opublikowano

Gmina Iłowa ma za sobą pierwszy rok realizacji projektu pn. "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Programowych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. Przypominamy, że wykonawcą prac w Parku Dworskim jest firma Agro-Estetyka z Gniezna.

W minionym roku wykonano wiele prac przede wszystkim były to prace ziemne, w ramach których położono kabel elektryczny oraz kabel do monitoringu a także dokonano przecisku instalacji elektrycznej pod rzeką Czerna Mała. Wykonano również korytowania części ścieżek, zdemontowano pozostałości po starym ogrodzeniu przy ul. Ogrodowej oraz wykonano przyłącze wodno-kanalizacyjne do toalety tymczasowej. W parku został odmulony staw dworski oraz wykonano prace melioracyjne w ogrodzie japońskim.
W ostatnim kwartale 2012 r. w parku odtworzono ścieżki oraz układ wodny (rów dopływowy, kanał obwodowy, renowacja Stawu Dworskiego oraz zbiornika w Ogrodzie Japońskim). Zostało wykonane ogrodzenie parku, w tym bramy i furty oraz odwodniono plac zabaw. Wykonano remont fontanny nr 1 oraz remont łącznika, a także odtworzono dawną bramę wejściową.
Oprócz prac remontowych w minionym roku w parku dwukrotnie miały miejsce prace wolontariuszy. Spotykaliśmy się wiosną i jesienią 2012 r. W parku wspólnie pracowali wolontariusze z Gminy Iłowa i z partnerskiej Gminy Wachau, a także wolontariusze z partnerskiego Stowarzyszenia Seifersdorfer Thal z Drezna. Na zakończenie prac odbywały się wykłady prelegentów.
W ramach realizacji projektu w minionym roku został zorganizowany konkurs na "Najpiękniej ukwiecone miejsce w Gminie Iłowa", odbyły się także warsztaty na temat "Projektowania i urządzania ogrodów".
Rok 2013 również niesie ze sobą dużo przedsięwzięć zarówno w sferze prac remontowych jak i imprez kulturalnych. Planowane są dwie imprezy, jedna wiosną, druga jesienią.
W pierwszym kwartale 2013 r planowane jest dalsze odtworzenie układu wodnego oraz ścieżek, remont kładek nr 5, 6 i 7, a także restauracja ogrodu japońskiego, zagospodarowanie ogrodu różanego, renowacja zieleni, jak również remont bram księżycowych, utwardzenie placu z miejscami postojowymi.
W roku 2013 planowane są także podobnie jak w roku ubiegłym imprezy w Parku Dworskim. Pierwsza impreza odbędzie się wiosną pod nazwą "Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013". Już dziś serdecznie zapraszamy wolontariuszy z Gminy Iłowa do aktywnego uczestnictwa. Ostatnia impreza to wernisaż planowany na jesień, który będzie miał charakter podsumowania projektu.

Zapraszamy do udziału w seminarium parkowym organizowanym przez niemiecką Gminę Wachau oraz Stowarzyszenie Seifersdorfer Thal e.V. w dniu 06.04.2013.

ZAPROSZENIE

Magdalena Leja
Asystent ds. promocji projektu

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj11
Tydzień11
Miesiąc37
Ogółem210754

Użytkownicy online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
674269

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates