Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013

Opublikowano

Projekt "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013
Partnerami projektu są Gmina Wachau i Stowarzyszenie Seifersdorfer Thal e.V.

Das Projekt "Das Grenzgebiet wird schöner - die Rekonstruktion des Schlossparkes in Iłowa" wird von den Fӧrdermitteln der Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Sachsen – Polen 2007-2013 mitfinanziert
Die Partner des Projektes sind die Gemeinde Wachau und der Verein Seifersdorfer Thal e.V.

Gmina Iłowa już po raz trzeci zorganizowała prace wolontariuszy w Parku Dworskim w Iłowej. Odbyły się one pod nazwą "Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013". Spotkanie zrealizowane było w ramach projektu pn. "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Podobnie jak podczas wcześniejszych spotkań, które odbyły się wiosną 2012 r. i jesienią 2012 r. podczas tegorocznego spotkania w parku wspólnie pracowali wolontariusze z Gminy Iłowa, z partnerskiej Gminy Wachau oraz ze stowarzyszenia Seifersdorfer Thal z Drezna. Uczestnicy pracowali pod okiem Pana Bartka Kopruckiego z firmy Agro-Estetyka z Gniezna, która zajmuje się rekompozycją Parku Dworskiego w Iłowej. Głównym punktem prac był teren w ogrodzie japońskim.

Po pracach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Na zakończenie Burmistrz Iłowej Pan Adam Gliniak ogłosił konkurs na "Najpiękniej ukwiecone miejsce w Gminie Iłowa". Przypominamy, że jest to drugi konkurs organizowany w ramach realizacji projektu pn. "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej". Poprzedni, zorganizowany w 2012 r. cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Iłowa. Mamy szczerą nadzieję, że i tegoroczny również będzie miał wielu zwolenników. Konkurs obejmuje dwie kategorie: najpiękniejszy ogród oraz najpiękniejszy balkon. Zachęcamy wszystkich, którzy posiadają ukwiecone ogrody lub balkony do składania zgłoszeń do 19 lipca 2013 r. w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Iłowej. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas wernisażu, który odbędzie się jesienią 2013 r. Konkurs ma na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku Gminy Iłowa posiadającej taką perełkę jaką jest Park Dworski, jak również promocję pomysłowości i nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych mających pozytywny wpływ na podniesienie estetyki wyglądu Gminy. Nie mniej ważna jest również satysfakcja laureata konkursu za wkład wniesiony w rozwój walorów estetycznych Gminy.

Fotogaleria z wydarzenia Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013

Magdalena Leja
Asystent ds. promocji projektu

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj6
Tydzień178
Miesiąc805
Ogółem207739

Użytkownicy online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
633116

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates