Stypendia w Gminie Iłowa

Opublikowano

Piątek, 28 czerwca 2013 r. był najbardziej wyczekiwanym, upragnionym i z pewnością najwspanialszym dniem w roku szkolnym, bowiem uczniowie wszystkich szkół rozpoczęli wymarzone wakacje. Dla niektórych uczniów był to nie tylko dzień rozdania świadectw, ale także moment dumy i zadowolenia.

Młodzi mieszkańcy gminy Iłowa tego szczególnego dnia otrzymali z rąk Burmistrza Iłowej, pana Adama Gliniaka stypendia za szczególne osiągnięcia i uzdolnienia w dziedzinie: 

  • nauki ( 7 uczniów),
  • kulturalno – artystycznej (29 uczniów),
  • kultury fizycznej i sportu (3 uczniów).

Uczniowie mogli otrzymać stypendium o charakterze motywacyjnym, jeśli samodzielnie bądź w zespole reprezentowali szkołę lub jednostkę samorządową gminy w konkursie na poziomie co najmniej wojewódzkim i wykazali się uczestnictwem w konkursach związanych z ww. dziedzinami:

  • konkurs interdyscyplinarny, przedmiotowy lub tematyczny organizowany lub współorganizowany przez Lubuskiego Kuratora Oświaty,
  • konkurs i festiwal realizowany przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze lub umieszczony w informatorze Lubuskiego Kuratora Oświaty, lub umieszczony w informatorach innych kuratorów oświaty, jeżeli posiadają zasięg ponadwojewódzki,
  • zawody sportowe organizowane przez polskie związki sportowe lub wskazane przez nie związki sportowe albo stowarzyszenia kultury fizycznej w formie określonej przez ministra właściwego do spraw sportu.

Wnioski o stypendium motywacyjne dla kandydatów w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży zamieszkujących na terenie gminy Iłowa mogli składać dyrektorzy szkół, kierownicy (dyrektorzy) jednostek samorządowych i opiekunowie prawni ucznia.

W tym roku szkolnym do Urzędu Miejskiego w Iłowej wpłynęło 39 wniosków o przyznanie stypendium motywacyjnego, 16 wniosków dotyczyło uczniów szkół podstawowych, a 23 gimnazjów. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego

Małgorzata Kondraciuk
Kierownik Referatu Organizacyjnego
w Urzędzie Miejskim w Iłowej

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj6
Tydzień178
Miesiąc805
Ogółem207739

Użytkownicy online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
633120

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Stypendia w Gminie Iłowa. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates