"Ale pasztet"

Opublikowano

Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków kuchni regionalnej do udziału w konkursie kulinarnym "Ale pasztet".

Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Borów Dolnośląskich w tym do właścicieli Gospodarstw Agroturystycznych, pensjonatów i innych obiektów noclegowych, do restauratorów, lokalnych rzemieślników i sklepikarzy, osób zajmujących się produkcją miodów, do przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich oraz do tych wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami przepisami na kuszące swoim wyglądem, zapachem oraz smakiem i aranżacją potrawy i dania przygotowane na bazie wszechobecnych owoców lasu.

Konkurs odbywa się w 4 kategoriach:

  • Nalewki (z owoców, ziół, orzechów, i innych owoców lasu)
  • Pasztety (z dziczyzny, ryb, drobiu, i innych owoców lasu)
  • Wyroby i potrawy (dania gotowe np. zupy, pierogi, gołąbki, pieczenie, itp. w tym przetwory i marynaty np. konfitury, powidła, grzybki w różnych zalewach, itp.)
  • Dania jednogarnkowe – przygotowywane będą w dniu imprezy na ogniskach (np. gulasze, zupy, bigosy i inne)

W przypadku dań jednogarnkowych uczestnicy otrzymają na 3 dni przed konkursem schab z dzika, który będzie można wcześniej przygotować. Wszystkie pozostałe składniki uczestnicy przywożą ze sobą. Warunkiem jest to, aby były one w stanie surowym.

Wszystkie zgłoszenia do konkursu w kategoriach nalewki, pasztety oraz wyroby i potrawy wraz z formularzem zgłoszeniowym i niezbędnymi załącznikami należy dostarczyć do dnia 15 listopada 2013 r. do siedziby Stowarzyszenia w Iłowej przy ul. Żeromskiego 25, do godz. 15:00 lub w dniu 16 listopada bezpośrednia do Zamku w Kliczkowie do godziny 11:00.

Zgłoszenia do konkursu w kategorii dania jednogarnkowe należy zgłosić do dnia 12 listopada 2013 r. przesyłając formularz zgłoszeniowy na adres:

Stowarzyszenie LGD Bory Dolnośląskie
ul. Żeromskiego 25
68-120 Iłowa
lub pocztą elektroniczną na adres: biuro@borydolnoslaskie.org
lub za pomocą faxu pod numer 68 377 47 17.

Nagrodami w tegorocznej edycji konkursu będą:

  • Nagrody rzeczowe o wartości: I miejsce – 800 zł, II miejsce – 600 zł, III miejsce – 400 zł
  • Prawo do użytkowania Znaku "Leśnymi smakami" dla trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach
  • Zamieszczenie trzech nagrodzonych produktów lub potraw z każdej kategorii wraz z przepisami w wydanym na rok 2014 kalendarzu ściennym - dlatego też prosimy o dokładne wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zamieszczenia w nim szczegółowych informacji dotyczących składników oraz procesu wytwarzania danej potrawy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich miłośników tradycyjnej kuchni regionalnej.

PLAKAT

Mariusz Leszczyński
Dyrektor Biura
Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie

Liczba odwiedzin

Dziś8
Wczoraj13
Tydzień35
Miesiąc113
Ogółem210830

Użytkownicy online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678389

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - "Ale pasztet". Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates