Umieszczanie plakatów związanych z kampanią referendalną

Opublikowano

W związku z zarządzeniem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolskim referendum na dzień 6 września 2015 r.  informuję, że Burmistrz Iłowej w dniu 26 czerwca 2015 r. wyznaczył na terenie gminy Iłowa miejsca przeznaczone na bezpłatne umieszczanie plakatów związanych z kampanią referendalną.

 

Zarządzenie Nr 81/15 Burmistrza Iłowej z dnia 26 czerwca 2015 roku w sprawie wyznaczenia miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń dotyczących referendum ogólnokrajowego i plakatów związanych z kampanią referendalną 

Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 42 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2015 r. poz. 318), wszelkie plakaty, hasła lub ulotki oraz inne materiały dotyczące referendum, zawierające oznaczenie, od kogo pochodzą, podlegają ochronie prawnej.

Na ścianach budynków, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła dotyczące referendum po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy. Zabronione jest umieszczanie plakatów i haseł dotyczących referendum na zewnątrz i wewnątrz budynków administracji rządowej i samorządowej oraz sądów, a także na terenie jednostek wojskowych i oddziałów obrony cywilnej oraz skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych. Przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych w celu prowadzenia kampanii referendalnej należy stosować obowiązujące przepisy porządkowe. Plakaty i hasła dotyczące referendum należy umieszczać w taki sposób, aby można je było następnie usunąć bez powodowania szkód. Plakaty i hasła dotyczące referendum oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii referendalnej właściwe podmioty biorące udział w tej kampanii obowiązane są usunąć w terminie 30 dni od dnia referendum.

Policja jest obowiązana usuwać na koszt podmiotu biorącego udział w kampanii referendalnej plakaty i hasła dotyczące referendum, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym (art. 43 ust. 6 ustawy o referendum ogólnokrajowym). 

Roman Andzel
Sekretarz Gminy Iłowa

Liczba odwiedzin

Dziś8
Wczoraj13
Tydzień35
Miesiąc113
Ogółem210830

Użytkownicy online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678457

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Umieszczanie plakatów związanych z kampanią referendalną. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates