Sesja Rady Miejskiej

Opublikowano

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej (29.06.2015 r.) podjęto m.in. uchwałę o wysokości pensum dla dyrektorów szkół oraz możliwości odzyskiwania należności finansowych od osób zalegających ze spłatami zobowiązań wobec gminy i jednostek podległych. Określono także godziny i zasady korzystania z kompleksu boisk „Orlik” w okresie wakacyjnym.

Podczas Sesji Rady Miejskiej podjęto kilka uchwał porządkujących stan prawny w naszej gminie. Pierwsza z nich dotyczyła określenia szczególnych zasad i trybu umorzenia, odroczenia terminu spłaty oraz rozkładania na raty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających Gminie Iłowa, jak również jednostkom podległym oraz wskazania organu do tego uprawnionego.

- Podjęta uchwała ma usprawnić system spłaty należności pieniężnych przypadających Gminie Iłowa, jak również jednostkom podległym np. Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – powiedział podczas sesji burmistrz Paweł Lichtański.

„Problem dłużników w naszej gminie jest bardzo duży. Część z nich wyraża chęć spłaty zadłużenia. Proszą jednak o możliwość rozłożenia zaległości na raty. Uważam, że powinniśmy im to umożliwić ” – podsumował Kierownik ZGKiM w Iłowej, Józef Brzezicki.

Jednogłośnie przyjęta została uchwała w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych dla dyrektorów i zastępców dyrektorów szkół i przedszkola oraz ustalenie tego wymiaru dla pedagogów i logopedów.

Przyjęto także uchwałę określającą godziny i zasady korzystania z kompleksu boisk „Orlik”.

W okresie wakacyjnym obiekt dostępny będzie w godzinach:

Wtorek – piątek: 15.30 - 21.30

Sobota – niedziela: 13.30 - 21.30

Podczas wakacji, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 - 13.00 otwarta będzie także Hala Sportowo - Widowiskowa ,,Piast” w Iłowej. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

UCHWAŁA w sprawie skargi na działalność Dyrektora Przedszkola Miejskiego w Iłowej

UCHWAŁA w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu Gminy Iłowa

UCHWAŁA w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania terminu spłaty oraz rozkładania na raty należności pieniężnych

UCHWAŁA w sprawie powołania zespołu do zaopiniowania zgłoszonych kandydatów na ławników

UCHWAŁA o zmianie uchwały w sprawie zasad i trybu korzystania z kompleksu boisk „Orlik”

UCHWAŁA w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych oraz ustalenie tego wymiaru dla pedagogów i logopedów

UCHWAŁA o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Iłowa

UCHWAŁA o zmianie uchwały w sprawie podziału gminy Iłowa na stałe okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

UCHWAŁA o zmianie uchwały w sprawie podziału gminy Iłowa na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych

Liczba odwiedzin

Dziś7
Wczoraj13
Tydzień20
Miesiąc199
Ogółem210402

Użytkownicy online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
659600

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Sesja Rady Miejskiej . Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates