Będą nowe drogi

Opublikowano

 

We wtorek, 30 czerwca Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański podpisał umowę z Wojewodą Lubuskim Katarzyną Osos na realizację inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W naszej gminie remontu doczeka się blisko 13 km dróg.

Gmina Iłowa dostała na ten cel dofinansowanie z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 1 mln  771 tys. Dla województwa lubuskiego na dotacje z budżetu państwa w ramach Programu przewidziano kwotę 42 mln 620 tys. zł do równego podziału na drogi powiatowe i gminne po 21 mln 310 tys. zł.

Głównym celem programu jest wsparcie przebudowy, budowy lub remontu kluczowych odcinków dróg gminnych i powiatowych prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego.

W ramach inwestycji wyremontowane zostaną drogi gminne w: Czernej, Klikowie, Czyżówku, Szczepanowie, Koninie Żagańskim, Borowym, Kowalicach, Wilkowisku, Żagańcu, Jankowej Żagańskiej oraz  Iłowej.

 - Założeniem programu jest wykonanie nawierzchni asfaltowej do każdej zamieszkałej posesji w gminie. Warunkiem jakie musi spełniać droga to status drogi publicznej. - mówił Burmistrz Iłowej.

Dzięki kompleksowemu remontowi lokalnej infrastruktury drogowej znacznie zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wpłynie to także znacząco na poprawę warunków życia mieszkańców naszej gminy. 

Relacja ze spotkania poniżej:

Podpisanie umowy

Małgorzata Hajdas-Grzesik

Liczba odwiedzin

Dziś1
Wczoraj13
Tydzień28
Miesiąc106
Ogółem210823

Użytkownicy online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678219

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Będą nowe drogi. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates