Piękni Życiem

Opublikowano

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem” działa w naszej gminie nieprzerwanie od 2005 r. Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej jego członkowie otrzymali rower dla niepełnosprawnych ufundowany przez Polski Czerwony Krzyż.

Stowarzyszenie istnieje od 17.08.2005 r. głównym jego celem, jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom w zakresie rehabilitacji, poprawy sytuacji materialnej, zwiększenia szans życiowych oraz respektowania praw. We wrześniu fundacja będzie obchodzić 10-lecie swojej działalności. Oficjalne uroczystości jubileuszowe  stowarzyszenia odbędą się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. 

- Nasze stowarzyszenie zrzesza 25 członków, w tym 23 osoby niepełnosprawne. Rower z pewnością się nam przyda i będzie służył młodzieży. Dziękuję serdecznie w imieniu wszystkich jego członków. – mówił Prezes organizacji Mirosław Magierowski.

Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy członków, wolontariuszy (pedagogów, młodzieży gimnazjalnej i licealnej) wsparciu finansowemu samorządu lokalnego, lokalnych firm i osób prywatnych.

21 czerwca w Hali Sportowej „Piast” w Iłowej odbył się Drugi Charytatywny Maraton Zumby, którego celem było zebranie funduszy na wakacje oraz bieżące wydatki dla członków stowarzyszenia.

 Małgorzata Hajdas-Grzesik

Liczba odwiedzin

Dziś7
Wczoraj13
Tydzień20
Miesiąc199
Ogółem210402

Użytkownicy online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
659588

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Piękni Życiem. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates