Z sołtysami o funduszu

Opublikowano

Wczoraj Burmistrz Iłowej wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego spotkał się z sołtysami. Rozmawiano o zasadach planowania funduszu sołeckiego na rok 2016.  Ponadto przedyskutowano problemy dotyczące funkcjonowania wsi.

- Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Każde z dziesięciu sołectw Gminy Iłowa ma do dyspozycji określoną kwotę. - powiedział Paweł Lichtański - Łącznie w roku 2016 planujemy przeznaczyć na fundusz sołecki ponad 137 tys. zł. – dodał burmistrz.

Warunkiem przyznania środków jest złożenie do burmistrza odpowiedniego wniosku, uchwalonego w czasie zebrania wiejskiego z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa. Wskazuje się w nim przedsięwzięcia przewidziane do realizacji na obszarze danego sołectwa wraz z oszacowaniem ich kosztów i uzasadnieniem. Wniosek wraz z listą obecności z zebrania wiejskiego przekazuje Burmistrzowi Iłowej sołtys wsi w nieprzekraczalnym terminie do 30 września roku poprzedzającego rok budżetowy.

Pieniądze z funduszu sołeckiego można przeznaczyć na realizację tych zadań gminy, które będą służyły poprawie życia mieszkańców danego sołectwa oraz są zgodne z jej strategią rozwoju.

Do takich zadań należy np.:

- dbanie o porządek we wsi,

- sadzenie drzew, krzewów,

- małe remonty np. placu zabaw dla dzieci.

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik


 

Liczba odwiedzin

Dziś5
Wczoraj6
Tydzień55
Miesiąc234
Ogółem210437

Użytkownicy online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
661649

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Z sołtysami o funduszu. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates