Konkurs dożynkowy

Opublikowano

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów – Dożynki Powiatowe, odbędą się 5 września 2015 r. w Iłowej. Gwiazdą imprezy będą bracia Zielińscy z repertuarem grupy Skaldowie. Tradycyjnie organizowany jest  konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Jego celem jest kultywowanie i popularyzacja ludowej tradycji obrzędu dożynkowego oraz tradycji wykonywania wieńców dożynkowych. Promocja dorobku kulturowego polskiej wsi, sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego a także prezentacja bogactwa plonów wplecionych w wieniec. Konkurs ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie, osoby prywatne z Powiatu Żagańskiego.

Wieńce biorące udział w konkursie należy dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej 02 września 2015 r. w godz. 9.00-13.00.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpi w trakcie Powiatowego Święta Plonów 05 września 2015 r. w Iłowej.

Wieńce, które otrzymają I, II, III nagrodę, zostaną zgłoszone do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy XVII Lubuskiego Święta Plonów w Międzyrzeczu w dniu 06 września 2015 r.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu oraz wszelkie potrzebne informacje. 

 REGULAMIN POWIATOWE ŚWIĘTO PLONÓW

REGULAMIN LUBUSKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Małgorzata Hajdas-Grzesik

Liczba odwiedzin

Dziś1
Wczoraj13
Tydzień28
Miesiąc106
Ogółem210823

Użytkownicy online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678232

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Konkurs dożynkowy. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates