Pierwsza lampa solarna w gminie

Opublikowano

Przy ul. Żaków w Iłowej zamontowana została pierwsza solarna lampa uliczna w naszej gminie. Całość inwestycji wyniosła blisko 8,5 tys. zł.

Uliczne lampy solarne to nowoczesny sposób pozyskania energii. Są autonomiczne co oznacza, iż mogą świecić do czterech dni nie będąc zasilane przez moduły fotowoltaiczne.

 - Koszt takiej lampy jest porównywalny z kosztem montażu standardowej lampy ulicznej, korzystającej z przyłącza energetycznego. Jednak w tym przypadku do oświetlenia wykorzystana zostanie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych, tj. promieni słonecznych. Jest to nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale także stosunkowo proste w utrzymaniu. – powiedział Burmistrz.

Zaznaczył także, iż sposób w jaki pozyskana zostaje energia jest niezależny od tradycyjnych źródeł a także natężenia światła. Lampy bowiem pozyskują energię nawet podczas małego nasłonecznienia.  Są łatwe w instalacji i późniejszej eksploatacji.

- Ważne jest, abyśmy już teraz myśleli o przyszłości najmłodszych mieszkańców gminy. Jeśli lampa się sprawdzi będziemy systematycznie inwestować w ekologiczne metody pozyskania energii – zaznaczył. 

Informacja o planowanych inwestycjach w odnawialne źródła energii i budowie pierwszej solarnej lampy ulicznej w Gminie Iłowa ukazała się w aktualnościach TVP Gorzów Wlkp. :

http://gorzow.tvp.pl/21133227/lampy-solarne-sposobem-na-oszczednosc-i-ekologie

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

Liczba odwiedzin

Dziś5
Wczoraj6
Tydzień55
Miesiąc234
Ogółem210437

Użytkownicy online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
661654

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Pierwsza lampa solarna w gminie. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates