Umowa już podpisana

Opublikowano

Burmistrz Iłowej wraz z przedstawicielem firmy Skanska S.A. Tomaszem Antkowskim podpisał dziś umowę na remont sieci gminnych dróg w ramach tzw. schetynówek. Całość planowanej inwestycji to ok. 3,5 mln zł.

Skanska, firma wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego, zrealizuje projekt pn. „Kompleksowy  program poprawy bezpieczeństwa na drogach gminnych przez przebudowę nawierzchni i montaż urządzeń poprawiających bezpieczeństwo”  –  etap III w miejscowościach:  Czerna, Klików, Czyżówek, Szczepanów, Konin Żagański, Borowe, Kowalice, Wilkowisko, Żaganiec, Jankowa Żagańska, Iłowa”. Wyremontowane i zmodernizowane zostanie około 13 km dróg. Skanska podejmie się kompleksowej modernizacji pasów drogowych.

- Całość inwestycji szacuje się na kwotę 3 mln 444 tys. zł. Gmina Iłowa dostała na ten cel dofinansowanie z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 1 mln 771 tys zł. Remont  rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku. – mówi burmistrz P. Lichtański. Do przebudowy generalny wykonawca przystąpi m. in. po dostarczeniu specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Przekazanie terenu budowy nastąpi w przyszłym tygodniu. Do końca miesiąca będzie zatwierdzony szczegółowy harmonogram prac. Zakończenie inwestycji planuje się na listopad 2015 r. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

Liczba odwiedzin

Dziś5
Wczoraj6
Tydzień55
Miesiąc234
Ogółem210437

Użytkownicy online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
661661

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Umowa już podpisana. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates