Jubileusz Stowarzyszenia "Piękni Życiem"

Opublikowano

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem” w Iłowej obchodziło jubileusz 10 - lecia.

Stowarzyszenie istnieje od 17.08.2005 r. głównym jego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom w zakresie rehabilitacji, poprawy sytuacji materialnej, zwiększenia szans życiowych oraz respektowania praw. Opiera swoją działalność na pracy członków, wolontariuszy (pedagogów, młodzieży gimnazjalnej i licealnej), wsparciu finansowemu samorządu lokalnego, lokalnych firm i osób prywatnych.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła Msza św. w Kościele Chrystusa Króla w Iłowej. Część artystyczna odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Prezes stowarzyszenia Mirosław Magierowski podziękował zgromadzonym gościom za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: ks. Paweł Rycyk CM, Ks. Jacek Kuziel CM, ks. Marek Bukowiec CM, ks. Tadeusz Lubiatowski CM, Bank Spółdzielczy w Iłowej, Zdzisław Tymczyszyn INTRA S.A., VITROSILICON S.A., Agata i Tomasz Urbanowicz, Szymon Sobków, Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Jolanta Dąbrowska Dyrektor Gimnazjum im. JP II w Iłowej, Barbara i Zdzisław Sobków FERYSTER Sp. j., Barbara i Andrzej Dromareccy, Paweł Błaszczyk Kancelaria Brokerska z Zielonej Góry, WTZ Wiechlice, Grażyna i Franciszek Kancelarczyk, Zenia Łyko, Danuta Szeszo, Ewa Gubernator, Ewa Zarzycka. 

Podziękowania wręczono także kilkudziesięciu byłym i obecnym wolontariuszom (osobom prywatnym i młodzieży gimnazjalnej).

Podczas spotkania burmistrz P. Lichtański zadedykował członkom stowarzyszenia słowa znanej piosenki. – „Życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać.” Dziękuję Wam za to, że dajecie siebie samych i niesiecie pomoc osobom, które Waszej pomocy potrzebują. – powiedział.   

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

 

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj11
Tydzień11
Miesiąc37
Ogółem210754

Użytkownicy online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
674280

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Jubileusz Stowarzyszenia "Piękni Życiem". Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates