Rada Miejska podjęła ważne uchwały

Opublikowano

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się we wtorek, 29 września, wybrano ławników do Sadu Rejonowego w Żaganiu. Rada Miejska podjęła także trzynaście innych uchwał.

W głosowaniu tajnym do Sądu Rejonowego w Żaganiu wybrano ławników do Wydziału Pracy: Jadwigę Kotwis oraz Rafała Kozłowskiego. Do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich wybrano Ewę Agnieszkę Trela.

Jednogłośnie przyjęto zmianę uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Daje ona możliwości zamiany mieszkań zadłużonych. Dotychczasowa uchwała  nie przewidywała takiego rozwiązania. Nowe zapisy umożliwiają podpisanie porozumienia dotyczącego spłaty zadłużenia przez najemcę oraz zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych we własnym zakresie tj. zamiany mieszkania na jego wniosek.

Wejście w życie tej uchwały daje duże możliwości odzyskania gminnych należności.

Podjęto także uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Iłowa.

Sporządzenie nowego dokumentu związane jest z dezaktualizacją obecnego stanu planistycznego oraz zmianami, które zaszły przez ostatnie piętnaście lat w zagospodarowaniu przestrzennym Gminy Iłowa.

Burmistrz Iłowej złożył sprawozdanie z działalności za okres 08 sierpień 2015 - 28 wrzesień 2015 r. Radni zgłosili 29 interpelacji, które dotyczyły m.in. oznakowania ulic Żeromskiego oraz Żaków w Iłowej. Podniesiono kwestię odpowiedniego zabezpieczenia mostku w Dolanowie, przed wjazdem pojazdów czterokołowych. Zapytania radnych dotyczyły także uregulowania kwestii odbioru odpadów wielkogabarytowych z terenu gminy oraz dostarczania ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Iłowej. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

 

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj13
Tydzień27
Miesiąc105
Ogółem210822

Użytkownicy online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
678204

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Rada Miejska podjęła ważne uchwały. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates