Szansa na e-Usługi

Opublikowano

Gmina Iłowa złożyła wniosek o przyznanie  dofinansowania w ramach unijnego programu pn. Rozwój elektronicznych usług dla ludności – tworzenie i wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej w Gminie Iłowa.  Kwota projektu przekroczy 450 tys. zł

Koszty jakie poniosłaby nasza gmina w trakcie jego realizacji  to ok. 70 tys. zł. Pozostałą część sfinansuje Unia Europejska.

Głównym celem projektu jest ułatwienie dostępu mieszkańcom gminy, osobom niepełnosprawnym (niedowidzącym), przedsiębiorcom i instytucjom do nowoczesnej elektronicznej administracji.  Komunikacja miedzy pracownikiem Urzędu a interesantem będzie przebiegała za pośrednictwem internetu, co nie wyklucza tradycyjnego załatwiania spraw w Urzędzie. - Czynności z zakresu: podatków, gospodarki odpadami załatwimy szybciej i dużo prościej - w dużej mierze przez internet. Usługa daje możliwość bieżącego sprawdzania podstawy opodatkowania, zaległości, odsetek, kwoty należnych podatków. – tłumaczy burmistrz Paweł Lichtański. - Dodatkowo ułatwia opłacenie wybranych należności poprzez system bankowości internetowej. Platforma pozwala także na informowanie mieszkańców oraz turystów  o ważnych wydarzeniach. – podsumował.

Do Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze wpłynęło pięćdziesiąt wniosków o dofinansowania w ramach opisanego programu. W przypadku otrzymania dofinansowania Urząd Miejski w Iłowej wyposażony zostanie w 12 stanowisk komputerowych. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

Liczba odwiedzin

Dziś0
Wczoraj11
Tydzień11
Miesiąc37
Ogółem210754

Użytkownicy online

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
674278

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Szansa na e-Usługi. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates