Wizyta w Rietschen

Opublikowano

Wczoraj w Niemczech odbyło się spotkanie burmistrza Pawła Lichtańskiego z Ralfem Brehmerem, włodarzem partnerskiej gminy Rietschen.

Podczas wizyty polskiej delegacji,  dokonano oficjalnego otwarcia Polsko-Niemieckiego Centrum Spotkań FEMA, które zostało wyremontowane w ramach unijnego projektu współpracy transgranicznej naszych gmin. Odnowione pomieszczenia są miejscem spotkań i imprez, które mają charakter transgranicznej integracji. Obie gminy od wielu lat pielęgnują partnerskie stosunki. – Jesteśmy zgodni z burmistrzem Brehmerem, w kwestii podtrzymania dobrej tradycji współpracy naszych gmin. Liczymy na to, iż uda się zrealizować wspólnie jeszcze wiele projektów. – powiedział burmistrz Lichtański.

Włodarze wymieniali poglądy i propozycje dalszej współpracy. Przedstawiciel niemieckiego samorządu otrzymał upominek. – Liczę na to, iż herb Gminy Iłowa znajdzie w Pańskim gabinecie godne miejsce  i  będzie symbolem naszej przyjaźni. – powiedział P. LichtańskiWizyta pozwoliła na wyznaczenie kolejnych kierunków współpracy.

Pierwsze kontakty pomiędzy Iłową a Rietschen nawiązano już w 1997 roku. W lipcu 1998 roku została podpisana umowa o współpracy partnerskiej. Ponad 17-letni okres współpracy odznacza się szczególnie przyjaznymi kontaktami, częstymi wizytami i spotkaniami zarówno polskiej jak i niemieckiej strony. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

 

Liczba odwiedzin

Dziś7
Wczoraj13
Tydzień20
Miesiąc199
Ogółem210402

Użytkownicy online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
659610

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Wizyta w Rietschen. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates