Filtr

Stypendia w Gminie Iłowa

Opublikowano

Piątek, 28 czerwca 2013 r. był najbardziej wyczekiwanym, upragnionym i z pewnością najwspanialszym dniem w roku szkolnym, bowiem uczniowie wszystkich szkół rozpoczęli wymarzone wakacje. Dla niektórych uczniów był to nie tylko dzień rozdania świadectw, ale także moment dumy i zadowolenia.

Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013

Opublikowano

Projekt "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013
Partnerami projektu są Gmina Wachau i Stowarzyszenie Seifersdorfer Thal e.V.

Das Projekt "Das Grenzgebiet wird schöner - die Rekonstruktion des Schlossparkes in Iłowa" wird von den Fӧrdermitteln der Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Sachsen – Polen 2007-2013 mitfinanziert
Die Partner des Projektes sind die Gemeinde Wachau und der Verein Seifersdorfer Thal e.V.

Gmina Iłowa już po raz trzeci zorganizowała prace wolontariuszy w Parku Dworskim w Iłowej. Odbyły się one pod nazwą "Wielkie Sprzątanie Wiosna 2013". Spotkanie zrealizowane było w ramach projektu pn. "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Wakacyjny program zajęć w hali

Opublikowano

 Wakacyjny program zajęć w hali sportowo - widowiskowej PIAST w okresie 01.07 - 23.08.2013 r.

Hala będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 14:00.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży - gry i zabawy ruchowe będą się odbywać codziennie od 15.07.2013 r. do 23.08.2013 r. w godzinach 10:00 - 13:00.
W dniach od 01.07.2013 r. do 12.07.2013 r. godzinach 10:00 - 13:00 będzie można korzystać z hali tylko pod opieką osoby dorosłej.

Maraton Trzeźwości 2013

Opublikowano

29 czerwca 2013 r. o godz. 14:00 przy ulicy Kolejowej (plac pod szkołą klas I-III) odbędzie się Maraton Trzeźwości. Na uczestników czekają liczne atrakcje.

Plakat

Ewa Sowa
Pełnomocnik Burmistrza Iłowej
ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom

Piłkarski weekend

Opublikowano

W przedostatniej kolejce spotkań ligowych konto punktowe naszego zespołu wzbogaciło się o jedno "oczko". W meczu nie padła żadna bramka.

Vitrosilicon Intra Iłowa :: Formacja Port 2000 Mostki 0::0

W najbliższy weekend naszych piłkarzy czeka bój o utrzymanie się w IV lidze. Rywalem Spójnia Ośno Lubuskie. To już ostatnia kolejka sezonu 2012/2013. Mecz odbędzie się na stadionie rywala 29 czerwca 2013 r. o godzinie 16:00. W minionej rundzie mecz między tymi drużynami zakończył się rezultatem 1:0 na korzyść iłowian.

Informacja Kierownika OPS

Opublikowano

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej zwraca się z prośbą do wszystkich świadczeniobiorców, zarówno z zakresu pomocy społecznej, dodatków mieszkaniowych jak również świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego o przenoszenie wypłat tych świadczeń z kasy Urzędu Miasta na osobiste rachunki bankowe. Zaleca się pilne dokonywania działań w tym zakresie.
Szczegółowe informacje w siedzibie OPS lub pod nr telefonu 68 377 49 48.

Elżbieta Kinal
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej

XXVII sesja Rady Miejskiej w Iłowej - zawiadomienie

Opublikowano

Przewodniczący Rady Miejskiej w Iłowej uprzejmie zawiadamia, że zwołuje XXVII sesję Rady Miejskiej VI kadencji, która odbędzie się 25 czerwca 2013 r. o godz. 14:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej ul. Żagańska 15.

ZAWIADOMIENIE

Józef Brzezicki
Przewodniczący Rady Miejskiej w Iłowej

Wakacje 2013

Opublikowano

Wakacje rozpoczną się z końcem przyszłego tygodnia. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej przygotowało na czas letniego wypoczynku wiele atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z planem wakacji.

Plan wakacji letnich

Maria Żarska
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu

Zaproszenie do udziału w konkursie na Najpiękniej ukwiecone miejsce w Gminie Iłowa

Opublikowano

Projekt "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013
Partnerami projektu są Gmina Wachau i Stowarzyszenie Seifersdorfer Thal e.V.

Das Projekt "Das Grenzgebiet wird schöner - die Rekonstruktion des Schlossparkes in Iłowa" wird von den Fӧrdermitteln der Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Sachsen – Polen 2007-2013 mitfinanziert
Die Partner des Projektes sind die Gemeinde Wachau und der Verein Seifersdorfer Thal e.V.

Burmistrz Iłowej zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Iłowa, którzy posiadają ogrody przydomowe oraz ukwiecone balkony do udziału w konkursie na Najpiękniej ukwiecone miejsce w Gminie Iłowa.
Konkurs organizowany jest w ramach realizacji projektu pn. "Pogranicze pięknieje - Rekompozycja Parku Dworskiego w Iłowej" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.
Celem konkursu jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku Gminy Iłowa posiadającej taką perełkę jaką jest Park Dworski. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoje ogrody i balkony do 19 lipca 2013 r. Na zwycięzców czekają nagrody.
Zaprasza Burmistrz Adam Gliniak.

PLAKAT
REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIOWA

 Magdalena Leja
Asystent ds. promocji projektu

Piłkarski weekend

Opublikowano

W minionym tygodniu nasi piłkarze rozegrali dwa mecze, w których zdobyli cztery, bardzo cenne punkty.

12 czerwca 2013 r., godz. 17:30
Vitrosilicon-Intra Iłowa :: Piast Czerwieńsk 1::1
Bramkę na wagę remisu zdobył w 65 minucie M. Świrlik.

15 czerwca 2013 r., godz. 15:00
Vitrosilicon-Intra Iłowa :: Polonia Słubice 2::0
Bramki dla iłowian zdobyli: M. Jabłoński (52 min.) oraz M. Świrlik (88 min.).

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki spotkań. W najbliższym meczu iłowianie podejmować będą na własnym stadionie wicelidera IV ligi lubuskiej Formację Port 2000 Mostki. W poprzedniej rundzie mecz między tymi drużynami zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść piłkarzy Formacji. Początek spotkania 22 czerwca 2013 r. o godzinie 16:00.

Realizacja zadań publicznych w ramach dotacji na prace przy zabytkach

Opublikowano

Urząd Miejski w Iłowej informuje, że w pierwszym terminie nie zostały wykorzystane środki finansowe dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków zgodnie z Uchwałą Nr 118/6/XII/12 Rady Miejskiej w Iłowej z dnia 29 lutego 2012 r.
W związku z powyższym informuje się, że można składać wnioski w drugim terminie tj. do 30 czerwca br. Wnioski o dotację zostaną sprawdzone pod względem formalnym w terminie 14 dni od daty upływu terminu przewidzianego dla składania wniosku.

Jacek Szary
Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej

Realizacja zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej

Opublikowano

Urząd Miejski w Iłowej informuje, że w pierwszym terminie nie zostały wykorzystane wszystkie środki finansowe na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej, określone w Uchwale Nr 114/6/XI/11 Rady Miejskiej w Iłowej z dnia 29 grudnia 2011 r. w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej. W związku z powyższym informuje się, że można składać wnioski w drugim terminie tj. do 30 czerwca br. a ich ocena dokonana zostanie do 31 lipca br.

Jacek Szary
Przewodniczący Zespołu
ds. wspierania inicjatyw lokalnych

Dzień Dziecka w Klikowie

Opublikowano

Dzień Dziecka na świetlicy w Klikowie odbył się 7 czerwca 2013 r. Mały poczęstunek i nagrody ufundowała Rada Sołecka. Odbyły się konkursy: ze znajomości bajek, na ubicie piany z białek, wykonanie rzeźby z ziemniaka i turniej tenisa stołowego. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach.

Przerwa w dostawie wody

Opublikowano

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej informuje, że 12 czerwca 2013 r. w godzinach 8:00 - 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicach: Piaskowa, Leśna, Okrzei i Żagańska.
Za utrudniania przepraszamy.

Kierownik ZGKiM
Piotr Kowalski

Piłkarski weekend

Opublikowano

Nasi piłkarze zremisowali w wyjazdowym meczu i wzbogacili się o jeden punkt w tabeli rozgrywek IV ligi lubuskiej.

Korona Kożuchów :: Vitrosilico-Intra Iłowa 2::2

Bramki dla iłowian zdobyli: M. Jabłoński (9 min.) oraz M. Skiba (58 min.).
Kolejny, wyjazdowy mecz odbędzie się 12 czerwca 2013 r. o godzinie 17:30. Piłkarze Vitrosiliconu-Intry zmierzą się z Piastem Czerwieńsk.

Europejski Tydzień Sportu 2013 - sprawozdanie

Opublikowano

Od 26 maja do 1 czerwca 2013 r. w Iłowej odbyła się XIX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Przeprowadzono 8 imprez sportowych, w których udział wzięło 186 uczestników i 5 wolontariuszy nadzorujących zmagania.

Piłkarski weekend

Opublikowano

W minionym tygodniu nasza drużyna rozegrała dwa mecze, w których zdobyła 3 punkty.

29 maja 2013 r., godz. 18:00
Vitrosilicon-Intra Iłowa :: Lubuszanin Drezdenko 3::1

1 czerwca 2013 r., godz. 17:00
Dąb Przybyszów :: Vitrosilicon-Intra Iłowa 2::0

Najbliższy mecz iłowianie rozegrają z Koroną Kożuchów, na stadionie rywala. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca 2013 r. o godzinie 17:30.

Głosujmy na Park Dworski w Iłowej

Opublikowano

Aktualnie prowadzony jest internetowy plebiscyt pod nazwą „Wybierz Lubuskie Perły w Koronie 2012! Atrakcje – osobliwości”. Na liście kandydatów do tego tytułu znalazła się również perła Iłowej – Park Dworski.
Oddajmy swój głos na Nasz Park, przyczyniając się tym samym do promocji całej gminy Iłowa – rozpoczynamy z 24 pozycji na liście kandydatów, sprawdzimy na której pozycji znajdziemy się 31 sierpnia 2012 roku (koniec głosowania).
Park Dworski w Iłowej będzie obecnie poddany gruntownej rewitalizacji dzięki projektowi współfinansowanego ze środków Programowych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

ZAGŁOSUJ

Roman Andzel
Sekretarz Gminy Iłowa

28 kolejka IV ligi lubuskiej

Opublikowano

Nasi piłkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach piłkarskich IV ligi lubuskiej. To już dziewiąty mecz, w którym iłowianie schodzą z boiska ze zdobyczą punktową.

Łucznik Strzelce Krajeńskie :: Vitrosilicon-Intra Iłowa 1:4

Bramki dla iłowian zdobyli: Ł. Dobroliński (6 min.), M. Świrlik (20 min.), M. Łojko (53 i 68 min.).
Do końca sezonu pozostały dwa mecze. Do premiowanego awansem drugiego miejsca w tabeli rozgrywek brakuje naszym piłkarzom 2 punkty.
W kolejnym meczu, który odbędzie się 26 maja 2012 r. o godzinie 16:00 Vitrosilicon-Intra zmierzy się na stadionie w Iłowej z Błękitnymi Lubno.
Zapowiada się bardzo emocjonująca końcówka sezonu.

Źródło: 90minut.pl, kibicepiastvitro.futbolowo.pl

Zawiadomienie Starosty Żagańskiego

Opublikowano

Działając na podstawie art. 24a ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287) oraz §34 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454) Starosta Żagański zawiadamia o rozpoczęciu prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów oraz o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków dla nieruchomości budynkowych i lokalowych położonych w jednostce ewidencyjnej Iłowa-miasto obręb ewidencyjny 0001.

Zawiadomienie Starosty Żagańskiego

Anastazja Irska
Geodeta Powiatowy

Liczba odwiedzin

Dziś6
Wczoraj12
Tydzień34
Miesiąc48
Ogółem211016

Użytkownicy online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
688196

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Linki graficzne. Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates